Osiągnięcia uczniów

KONKURSY ZEWNĄTRZSZKOLNE

 

Nasi uczniowie wzięli udział w jesiennej sesji ogólnopolskiej OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA PLUS.

Jest to znakomity sposób, aby pobudzić i uaktywnić uczniów w tym zakresie, a duch olimpijskiej rywalizacji stal się  jednym ze sposobów podnoszenia matematycznych umiejętności uczniów naszej szkoły. Olimpiada odbyła się 26 kwietnia 2022 r. o godz. 1000. Testy były przygotowane w ten sposób, aby uczeń bez pośpiechu mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania w ciągu 45 minut. Przygotowanie do konkursu i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom wiedzy naszych uczniów.

W olimpiadzie wzięli udział następujący uczniowie:

  1. Julia Ciokalska kl. 4
  2. Naomi Krzempek kl. 5
  3. Wiktoria Książak kl. 5
  4. Tymoteusz Rytel kl. 5– laureat III stopnia
  5. Zofia Markowska kl. 6
  6. Olivier Winiewski kl. 6– laureat V stopnia
  7. Michał Bebkiewicz kl. 7
  8. Maja Gomulska kl. 7
  9. Iga Wacko kl. 7
  10. Dominik Gabiński kl. 8

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, długopisy i czasopismo „Pupilek”.

 

 

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Zima w Obiektywie"

 

W dniu 20 kwietnia 2022 roku, odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Zima w Obiektywie". Uroczystego podsumowania wraz z wręczeniem nagród dokonali: Lubelska Kurator Oświaty – Teresa Misiuk, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego – Zdzisław Szwed, Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki – Artur Domański, Rzecznik Praw Ucznia – Sebastian Płonka.

Zdjęcie jednego z naszych uczniów, Jakuba Gustyna z klasy 7 zostało wyróżnione w tym konkursie.

 

Organizatorem przedsięwzięcia był Parlament Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie i Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie naszej szkoły:

klasa 7: Jakub Gustyn, Zuzanna Lichaczewska,

klasa 6: Julia Doroszuk, Oliwia Romaniuk, Emilia Strzelczyk – Krasucka i Olivier Winiewski.

 

 

"Polonista Roku"

  • w VIII Powiatowym Konkursie "Polonista Roku 2016"Martyna Chalimoniuk (klasa 3) znalazła się w gronie laureatów konkursu w kategorii klas III-IV

 

"Czysta Ziemia"

  • nasza szkoła zajęła III miejsce i w nagrodę otrzymała sprzęt nagłaśniający (2015 r.)
  • nagrodę indywidualną  otrzymał uczeń klasy 5 - Jan Saczuk (2015 r.)
  • nasza szkoła zdobyła  wyróżnienie (2018 r.), spośród naszych uczniów nagrodę indywidualną otrzymała Martyna Jabłońska

 

„Zwiastuny wiosny”

  • Zuzanna Lichaczewska  z kl. IV zajęła II miejsce natomiast Anna Węgrzyniak z klasy VI  otrzymała wyróżnienie (2019r.)

 

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  • Jakub Adamiuk (klasa 6) - I miejsce na szczeblu gminy (2014r.)
  • Paweł Adamiuk (klasa 5) - III miejsce na szczeblu gminy (2015 r.)
  • Paweł Adamiuk (klasa 6) - I miejsce w eliminacjach gminnych oraz II miejsce na eliminacjach powiatowych (2016 r.)
  • Oliwia Kulczyńska (klasa 6) - II miejsce w eliminacjach gminnych (2018 r.)
  • Anna Węgrzyniak zajęła III miejsce w kategorii I szkół podstawowych, natomiast Mateusz Bernasiuk VII miejsce w kategorii II szkół podstawowych w eliminacjach gminnych (2019 r.)

 

Jestem bezpieczny

  • Oliwia Onisiewicz- klasa 4, Ewelina Chwedoruk- klasa 5 i Dawid Stępniewski - klasa 6 - III miejsce w eliminacjach gminnych  (2014 r.)
  • Jan Saczuk- klasa 4, Paweł Adamiuk- klasa 5 i Ewelina Chwedoruk - klasa 6 - II miejsce w eliminacjach gminnych (2015 r.)
  • Małgorzata Olszewska- klasa 4, Martyna Chalimoniuk- klasa 5 i Mateusz Olszewski - klasa 6 - III miejsce w eliminacjach gminnych (2018 r.) 


Rejonowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  • Jakub Adamiuk, Eryk Kozłowski i Jakub Gomulski (klasa 6) - I miejsce w Gminie Biała Podlaska oraz V miejsce w powiecie (2013r.)

 

Konkurs literacki „Bajki, bajeczki…”

  • Laura Głowacka (klasa 4) uzyskała wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez BCK Klub Kultury „Eureka” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną Filia nr 6 w Białej Podlaskiej(2016 r.)