Wigilia 2020

,,A gdy pierwsza gwiazdka zabłyśnie

Niech wszystkie łzy tego świata                                                                                                                                                                                             

zamienią się w miliardy kropel szczęścia...
w błękitnej dalekości
będziemy z sobą dzielili
opłatek, symbol miłości.”

 Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji i rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również w Oddziale przedszkolnym i Punkcie przedszkolnym w Styrzyńcu.  

Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który  czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście  w   domach   jak  i  w naszych przedszkolnych progach.  Dzieci  każdego  roku  poznają  tradycje  i   zwyczaje  świąteczne  oraz  chętnie uczestniczą  w  przygotowaniach.

Tego dnia w całym  przedszkolu  panowała  radosna i ożywiona  atmosfera. W salach było słychać dźwięki kolęd i pastorałek. Świąteczne  dekoracje, pięknie przystrojone stoły i odświętnie  ubrane dzieci, wszystko to wprowadzało nas w  nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Bogumiła Chodun, która złożyła życzenia świąteczne dzieciom, nauczycielom i pracownikom przedszkola. Dzieci pod okiem swoich pań przygotowały  piękne przedstawienie bożonarodzeniowe ,,Anioły są wśród nas”.
Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Po części artystycznej w ciepłej i serdecznej atmosferze popłynęły życzenia, przedszkolaki  podzieliły się opłatkiem, następnie zasiadły do stołu.

Takie podniosłe chwile, nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych ale również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Dziękuję bardzo za przemiła atmosferę.  Specjalne podziękowania dla rodziców, którzy brali udział w przygotowaniach!

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najcieplejsze życzenia dobrych, pełnych radości Świąt. Aby Nowy 2021 rok przyniósł same dobre i radosne dni. By można było spełnić największe marzenia, ale przede wszystkim, by nigdy nie zabrakło tego co w życiu najważniejsze – zdrowia, miłości oraz wzajemnej życzliwości.

                                                            

                                                                                                                                                                                                 Malwina Filipiuk