Dzień Życzliwości i Pozdrowień w 2020 r.

21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ciekawe święto na stałe wpisało się w nasz kalendarz uroczystości, lecz jak je obchodziliśmy w tym roku?

Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy!

Takie przesłanie towarzyszyło wszystkim w czasie przygotowań do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w Oddziale Przedszkolnym. Jest to wspaniała okazja aby uczyć najmłodszych wrażliwości na potrzeby innych.

Dzień życzliwości rozpoczęliśmy od wykonania plakietek – kolorowych serc życzliwości. Ponadto, ozdobiliśmy naszą galerię prac rozpromienionym słońcem wzywającym do częstego uśmiechu, pomocy innym, bycia tolerancyjnym, serdecznym, uprzejmym oraz do używania elementarnych zwrotów grzecznościowych takich jak  "proszę", "przepraszam", "dziękuję"   czy "życzę miłego dnia!". Malowaliśmy buźki, zdobiliśmy balony, odśpiewaliśmy hymn ,,Dnia życzliwości,” piosenkę ,,Dobre wychowanie”. Było dużo śmiechu i zabawy, na koniec dzieci złożyły przyrzeczenie ,,Dekalog przyjaźni”.

Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez miłe słowo czy przyjazne nastawienie.

Nie od dziś wiadomo, że
dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.
Chociaż jest to istotne nie tylko od święta,
istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.
I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały,
magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.
Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,
a na znak życzliwości kolorowe serca wykonaliśmy.
Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – niech lepiej się poczuje,
dziś zerówka swój życzliwy uśmiech ofiaruje
!