Święto Pieczonego Ziemniaka

Piękna, złota, polska jesień zachęca nas do częstych zabaw na świeżym powietrzu w pięknym parku na terenie naszej szkoły. 25 września 2019 r. odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci z punktu przedszkolnego pod opieką pani Doroty Perchaluk oraz pani Elżbiety Koleśnik oraz dzieci z klasy „0” pod opieką pani Marty Kasabudzkiej bawiły się razem z goszczącymi w naszej szkole dziećmi z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Sworach, które pod opieką pani Barbary Panasiuk, wspólnie z nami świętowały ten dzień.

 

Na początku wszyscy zostali serdecznie powitani, poznali historię ziemniaka, a następnie podzieleni na grupy rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych związanych z ziemniakami. Było wiele atrakcji: jesienny quiz „Prawda czy fałsz”, rzut ziemniakami do kosza, slalom z ziemniakiem na łyżce, były też zabawy ze śpiewem i zabawy integracyjne.

Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, zajadały się pieczonymi w ognisku ziemniakami i kiełbaskami.

Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!