Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku szkolnym klasa II i III przygotowała inscenizację z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie pod okiem wychowawczyni przybliżyli słuchaczom historię polskiego szkolnictwa. Następnie odbył się pokaz mody szkolnej: uczniowsko - nauczycielskiej ,,w formie lubianej przez wszystkich gości od prehistorii do współczesności”. Uczniowie  wcielali się w różne postaci: człowieka z epoki kamienia łupanego, Egipcjan, Rzymian, nauczycieli i uczniów ze średniowiecza, gdzie obok księdza w odpowiednim stroju wystąpił żak z Akademii Krakowskiej oraz chłopskie dziecko w ubogim, lnianym stroju, ludzi z XIX w. i początku XX w. oraz współczesnych uczniów.

W tym dniu był też czas na rozdanie nagród przez panią dyrektor Bogumiłę Chodun. Nagrody dyrektora otrzymali: pani Elżbieta Koleśnik, pani Mirosława Danilewicz, pani Urszula Nożyk, pani Mariola Kozłowska, pan Ireneusz Olszewski i pani Anna Abramowska.

Kilka dni wcześniej na drzwiach pokoju nauczycielskiego pojawił się plakat z życzeniami dla pedagogów z okazji ich święta. Była to bardzo chlubna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.