Dzień Babci i Dziadka 2020

Dostojnych Gości, Babcie i Dziadków, dnia 5 lutego 2020 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Styrzyńcu przywitała pani Mirosława Danilewicz, wychowawczyni klasy III i pani Marta Kasabudzka, wychowawczyni oddziału przedszkolnego. Przybyli oni na uroczystość im poświęconą. Przybyła ich całkiem spora grupa, co ucieszyło uczniów, nauczycieli i rodziców. Wprawdzie Dzień Babci i Dziadka wypada w styczniu, ale z powodu ferii zimowych można było ich uhonorować dopiero w lutym. Jednak data nie jest istotna, bo o dziadkach i babciach pamiętać się powinno i pamięta przez cały rok.

Więcej zdjęć w galerii 

Na początku głos zabrała pani dyrektor Bogumiła Chodun. Podziękowała w imieniu rodziców i wnuków za przybycie. Życzyła im dużo zdrowia, by mogli jak najdłużej być wsparciem, pomocą dla swoich wnuków, ofiarować im miłość i cieszyć się ich oddaniem.

Uroczystość rozpoczął występ klasy II. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni pani Izabeli Markowskiej przygotowali inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima. Ciekawy był nie tylko świetnywystęp młodych aktorów, ale również muzyka i taniec. Dzieci przygotowały wraz z rodzicami ciekawe stroje i scenografię. Do wspólnej zabawy zostali również zaproszeni Dziadkowie. Po występnie  drugoklasistów przyszedł czas na młodszych – klasę I i przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego. Zaprezentowali oni inscenizację pt. „Przyszła zima”. To przedstawienie przygotowały dzieci pod kierunkiem wychowawczyń: pani Agnieszki Wawryniuk i pani Marty Kasabudzkiej. Również 3- i 4- latki przygotowały niespodziankę dla swoich babć i dziadków. Pani Dorota Perchaluk i pani Elżbieta Koleśnik zadbały, by maluchy nie zjadła trema. Na koniec były wiersze, życzenia i piosenka dla gości. To był wzruszający moment.

Nie zabrakło też ciepłych życzeń, piosenek oraz własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków. Po części artystycznej Dziadkowie wraz z wnukami wzięli udział w konkurencjach i zabawach oraz poczęstowali się ciastem, herbata i kawą przygotowanym przez rodziców. Aby upamiętnić ten dzień szczególny babcie i dziadkowie mogli sfotografować się przy specjalnie na ten cel przygotowanej dekoracji.

Dziadkowie okazali się być wdzięcznymi i wyrozumiałymi widzami. Śmiali się, bili brawo, płakali, tańczyli, ściskali mocno swoje wnuczęta.Opuszczając mury szkoły, dziękowali za ciepłe i życzliwe przyjęcie.