Występ artystów z cyrku Luna

Dnia 27 lutego przyjechali do naszej szkoły artyści z Cyrku LUNA. Wszyscy uczniowie czekali na to wydarzenie z niecierpliwością, bo spodziewali się, że wesoło spędzą czas, śmiejąc się z klaunów i podziwiając jednocześnie ich magiczne sztuczki. Kolorowe stroje przykuwały wzrok, a oryginalność i nieprzewidywalność skeczy wprawiała w osłupienie wszystkich. Pomysłowość i puenta poszczególnych scenek wzbudzała salwy śmiechu. Klauni zachęcali do wspólnej zabawy publiczność, więc współuczestniczyła w występach, wykonując zadania zlecone przez cyrkowców.

Uczniowie kręcili hula – hop, próbowali jeździć na mikroskopijnym rowerku, starali się wykonać akrobatyczne sztuczki. Nie wszystkim się udało wykonać zadanie, ale i tak otrzymali od kolegów gromkie brawa. Od cyrkowców natomiast - balonowe zwierzątka w nagrodę. Żonglerka, ekwilibrystyka, magia, iluzja i akrobacje zdradzały profesjonalizm i świetną sprawność fizyczną aktorów. Wraz z nimi przyjechały zwierzęta: jaszczurka, wąż i kot. Jaszczurka i wąż ze stoickim spokojem potraktowały dzieci. One delikatnie dotykały ich. Oczywiście te, które się nie bały. Najodważniejsi pozowali z wężem na szyi do zdjęć. Czarny kot wykonał kilka sztuczek, a potem najzwyczajniej w świecie odwrócił się do publiczności tyłem i poszedł sobie, wzbudzając śmiech dzieci.

Artyści zasłużyli na gromkie brawa i otrzymali je. Czekamy na kolejny występ, oby jak najszybciej znów przyjechali do naszej szkoły.