Wyjazd do Warszawy

30 listopada 2018 roku pod opieką pani Aliny Wołosz klasa szósta i siódma wyjechała do Warszawy. Wycieczka była zorganizowana dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z naszej Gminy. Koordynatorem była pani Ewa Dorosz.

Przy hali widowiskowej TORWAR uczniowie zwiedzili muzeum LEGII – klubu piłkarskiego. Następnie udali się na halę TORWAR, gdzie mieli przyjemność wziąć udział w Koncercie „5 ZŁOTYCH MINUT RATUJĄCYCH ŻYCIE”- zorganizowanym przez fundację PROMETEUSZ. Jest to przedsięwzięcie promujące ideę udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. Przedstawiono zasady reanimacji, resuscytacji i zasady udzielania pomocy w nagłych wypadkach. Zorganizowano konkurs z pierwszej pomocy przedmedycznej. Całości dopełnił występ znanych młodych polskich artystów. Między innymi wystąpił Filip Lato i Marta Głuszewska.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była „STACJA GRAWITACJA”- Park Trampolin. Tu młodzież miała szerokie pole do popisu. Na strefie trampolin pod okiem instruktorów i nauczycieli uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności skocznościowe i akrobacyjne. Ogromny AIR BAG oraz park linowy to ogromne wyzwanie do przełamania strachu przed wysokością. Do tego ogromny zbijak, strefa z trampolinami do Dunkowania, komercyjne boisko do kosza z trampolinami to wyzwanie do rywalizacji i mnóstwa śmiechu z rówieśnikami.

Na koniec atrakcja rodem z programów telewizyjnych TOR NINJA- tu młodzież mogła wykazać się siłą, sprytem, koordynacją i umiejętnościami logicznymi. Całość zwieńczyliśmy obiadokolacją w centrum handlowym BLUE CITY.