Zajęcia z panią Elżbietą Korniluk - pielęgniarką szkolną

13 czerwca odbyła się pogadanka dla uczniów klasy szóstej i siódmej pt. "Dojrzewanie dziewcząt i chłopców" przeprowadzona przez panią Elżbietę Korniluk - pielęgniarkę szkolną. Celem zajęć było rzetelne przekazanie wiedzy dotyczącej tak ważnego etapu w życiu każdej nastolatki i nastolatka, „okresu dojrzewania” oraz wsparcie w zrozumieniu przemian w organiźmie zarówno od strony emocjonalnej jak i biologicznej.

 

Wycieczka w Bieszczady

W dniach 04-08 czerwca 2018 roku nasi uczniowie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sitniku uczestniczyli w wycieczce szkolnej w Bieszczady. Brali udział w pieszej wyprawie na szczyt Małej Rawki (1228 m. n.p.m.), a następnie wędrując połoninami doszli do Kremenaros- styku trzech granic: ukraińskiej, słowackiej oraz polskiej.

Kolejnego dnia dzieci uczestniczyły w grze terenowej, której celem było dojście do opuszczonej łemkowskiej wsi- Bereźnicy Niżnej za pomocą map, kompasów i krótkofalówek. Po obiedzie odbył się spływ pontonami po Solinie. Zwiedzili największą zaporę wodną w Polsce.

W ostatnim dniu rywalizowali w różnych konkurencjach np.:  w przeciąganiu liny, bieg w nartach, bieg w trzyosobowych spodniach, łucznictwie, rzucali podkową oraz odbyła się  przejażdżka segwayem. Dodatkowo odbyła się dyskoteka w pianie oraz ognisko.

Opiekunami na wycieczce były : mgr Iwona Korwin,  mgr Wioletta Wasilewska oraz mgr Dorota Perchaluk.